Przechowywanie i organizacja narzędzi

Zauważ, że kobiety są przeważnie dobrze zorganizowane. Jeśli potrzebujesz wziąć kluczyki od auta, to ona Ci odpowie, że są w torebce. Po tych słowach jesteś pewien, że znajdujesz się w nie najlepszym położeniu. Na ciele pojawia się pot, w gardle staje coś ciężkiego, a do oczu napływają łzy. Torebki kobiece to są generalnie bardzo złożone konstrukcje, które pomieszczą wszystko, ale tylko one są w stanie odnaleźć tam to, co trzeba. Naprawdę nie ma sensu z tym walczyć.

Warto zastanowić się nad swoimi narzędziami. Ułożyć w głowie plan, według którego będziesz wiedział dokładnie gdzie się znajduje dany klucz. Już nigdy nie użyjesz słów „Jest tam pod tym... no przynajmniej powinien być... Nie ma? To nie wiem”, ale zaczniesz mówić „Jest w ciemnej skrzynce”, albo „wisi na listwie magnetycznej przy drzwiach”. Brzmi zdecydowanie lepiej, prawda? To jest ten czas, w którym możesz zostać prawdziwym bohaterem swojego domu... albo chociaż garażu. Nie daj sobie wmówić, że geniusz panuje nad chaosem – to wymówka dla leniwych, a Ciebie stać na dużo więcej.

 

Przechowywanie

Rzućmy okiem na to, co może być przydatne w garażu i pomoże w odpowiednim organizowaniu narzędzi. My ze swojej strony zdecydowanie polecić możemy skrzynki na narzędzia marki DeWalt i Hitachi, które od dawna cieszą się dużą popularnością, a klienci są z nich zadowoleni. Skrzynki pomieszczą nie tylko elektronarzędzie, ale i cały osprzęt do niego. Wyjmowane organizery pomagają w zapakowaniu niewielkich przedmiotów, a całość opakowana w solidną obudowę idealnie nada się do transportu. Tego typu walizki nazywane są systemowymi, ponieważ można je łączyć ze sobą, dzięki czemu możemy zbudować z nich nawet wieżę. Męski odpowiednik wózków sklepowych, z dodatkową porcją testosteronu.

Jeżeli zwykłe skrzynki narzędziowe to dla Ciebie trochę za mało, a popołudniami lubisz przesiadywać w garażu, to nie zapomnij o takich producentach jak: Beta, Neo czy Yato, których produkty cechują się dużą jakością i klienci często wybierają artykuły z ich oferty. Można śmiało powiedzieć, że to jest bardzo wysoka półka, która powinna być idealna dla bardzo wymagających osób, mających organizację i porządek na pierwszym miejscu. Produkty tych firm najczęściej spotkać można w różnego typu serwisach czy warsztatach.

Oglądasz czasem filmy? Czasami można natrafić w nich na idealnego pracownika budowlanego, który przepasany jest torbą na narzędzia, a z niej wystają śrubokręty. Owy jegomość zawsze wyłaniał się w samo południe, pijąc wodę. Kobiety do nich wzdychały, a teraz będą mogły i do Ciebie. Amerykańscy naukowcy potwierdzili, że tego typu torby znacznie podwyższają profesjonalizm. Nie oszukujmy się – czego nie uda Ci się naprawić, to chociaż dowyglądasz.

W warsztatach samochodowych można zobaczyć listwy magnetyczne, na których zawieszone są najróżniejsze narzędzia. Tego typu rozwiązania są najlepsze, gdy zależy ci na łatwym dostępie do narzędzi, lub gdy chcesz je wyeksponować w szczególny sposób. Udźwig takiej listwy bywa całkiem imponujący, dlatego warto się zastanowić nad zawieszeniem takiego cuda w swoim garażu.

Może coś innego?

Można również spotkać się z płytami, które mają możliwość przymocowania różnych zawieszek, a na nich wieszania narzędzi. Tego typu rozwiązanie jest widoczne na zdjęciu głównym tego artykułu. Bardzo uniwersalna rzecz, która nie zabiera zbyt dużej ilości miejsca. Ponadto tego typu rozwiązanie świetnie nada się do wyeksponowania swoich narzędzi, a to z kolei będzie przyciągało wzrok zazdrosnego sąsiada. Często można w pokojach nastolatek spotkać tablice korkowe, na których są zdjęcia, pocztówki i tego typu pamiątki. W swoim warsztacie możesz mieć męski odpowiednik takiej tablicy. Zamiast słodkich jednorożców i zdjęć z przyjaciółkami będziesz mieć narzędzia oznaczone krwią, potem i łzami.

Nie zawsze jest tak, że każdy majsterkowicz ma masę miejsca w swoim warsztacie. Warto jednak wspomnieć o stołach warsztatowych, które w swoim zanadrzu mają szuflady, przegródki, półki – czyli wszystko to, co jest potrzebne. Tego typu mebel pozwoli odpowiednio zorganizować miejsce na konkretne narzędzia. Oczywiście taki stół to nie tylko przechowywalnia narzędzi, ale również świetne miejsce do pracy. Należy pamiętać, że stół powinien być stabilny i wytrzymały, by znieść naprawdę wiele.

Podsumowanie

Odpowiednie uporządkowanie narzędzi to nie tylko komfort pracy i szybka możliwość znalezienia danej rzeczy. Trzeba pamiętać o tym, że narzędzia nie są nieśmiertelne i tak jak wszystko – lubią się psuć. Gdy będą one przechowywane sensownie, to posłużą nam dłużej. Nikt nie chciałby, by jego narzędzia znacząco straciły na mocy przez różnego typu odkształcenia, pęknięcia czy nawet kruszenie się. Pogarsza to wyniki pracy, po co więc w to brnąć? Przy kupowaniu produktów do porządkowania należy sobie zadać jedno bardzo ważne pytanie – ile mamy na to miejsca? Mieszkasz w domu, czy w mieszkaniu? Przy wariancie drugim liczba opcji jest mniejsza i często wystarczą skrzynki.

Poznaj ofertę działu
Akcesoria i osprzęt

SPRAWDŹ